قیمت ماساژ درمانی چقدر است؟

تاریخ انتشار : 7 مهر 1400 | آخرین به روز رسانی : 25 بهمن 1401
قیمت ماساژ درمانی

ماساژ درمانی به عنوان بخشی از طب مکمل یا جایگزین مانند انرژی درمانی، امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. این شیوه‌ی درمان جایگزین، شیوه‌ی جدیدی نیست و هزاران سال قدمت دارد. در این سری از مقالات سایت سایا قصد داریم تا در خصوص قیمت ماساژ درمانی صحبت کنیم. قیمت ماساژ درمانی به عوامل زیادی بستگی داد که در ادامه به تمام آن ها پرداخته و در آخر قیمت هر تکنیک را به شما اعلام خواهیم کرد.

قیمت ماساژ درمانی در کلینیک سایا

 

برای مطالعه مقاله عوارض ماساژ درمانی می توانید بر روی کلمه لینک شده کلیک کنید.

قیمت ماساژ درمانی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ماساژ درمانی به عوامل زیادی بستگی دارد که می تواند دامنه نرخ ماساژ را بالا یا پایین ببرد.

تجربه ماساژور

معمولا ماساژورهای با سابقه تبحر بیشتری دارند و قیمت ماساژ درمانی با این ماساژور ها بالا تر است.

منطقه شهری مرکز ماساژ

مراکز ماساژ در بالای شهر به علت هزینه های بیشتری که دارند قیمت ماساژ درمانی گرانتر است.

کیفیت مواد مصرفی

هرچقدر کیفیت و متریال مواد مورد استفاده در ماساژ مانند روغن یا لوسیون و حتی جنس تخت ها بهتر باشد می تواند بر روی نرخ و قیمت ماساژ درمانی تاثیرگذار باشد. مثلا روغن های گیاهی اصل قیمت بالاتری از روغن های مانند روغن بچه دارند.

نوع ماساژ

یک موردی که خیلی در قیمت ماساژ درمانی تاثیر گذار است، نوع تکنیک ماساژ است. اگر شما یک ماساژ خاص را انتخاب کنید معمولا قیمت ماساژ درمانی کمتری باید بپردازید نسبت به زمانی که می خواهید ماساژ ترکیبی دریافت نمایید. این تکنیک‌ها می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

قیمت ماساژ درمانی استروک

یک تکنیک ماساژ درمانی بدن ابتدایی و در عین حال مؤثر است که هم جهت با جریان خون انجام می‌شود. این تکنیک با پراکنده‌سازی و دور کردن مایع از محل آسیب‌دیدگی به کاهش التهاب و تورم کمک می‌کند.

قیمت ماساژ درمانی نیدینگ

به روش‌های مختلفی قابل اجرا است. هر کدام از این روش‌ها با توجه به قسمتی از دست که از آن برای ماساژ درمانی استفاده می‌شود نامگذاری می‌شوند، مانند نیدینگ با انگشت شست و نیدینگ با کف دست. فشار می‌بایست با توجه به هدف از انجام ماساژ و حجم بافت‌های تحت درمان اعمال شود.‌ ریتم و تعداد حرکات هم به اندازه فشار مهم است، زیرا در اینجا فشار به صورت متناوب (نه پیوسته) اعمال می‌شود.

قیمت آزادسازی مایوفاشیال

این یک تکنیک دستی برای کشش دادن به فاشیا است که با هدف متعادل‌سازی بدن انجام می‌شود. فاشیا که بین پوست و ساختار درونی عضله و استخوان قرار دارد، یک شبکه یکپارچه از بافت همبند است که عضلات، اندام‌ها و ساختارهای اسکلتی موجود در بدن را پوشش داده و آن‌ها را به هم متصل می‌کند. آسیب‌ها، استرس، ضربات و نادرست بودن وضعیت قرارگیری بدن می‌توانند باعث محدودیت فاشیا شود که به این ترتیب هدف تکنیک آزادسازی مایوفاشیال از بین بردن محدودیت‌های فاشیا و احیای بافت‌ آن خواهد بود.

قیمت درمان نقاط ماشه‌ای

درمان نقاط ماشه‌ای یک تکنیک فیزیوتراپی است که در آن با اعمال فشار بر بافت عضلات حساس به لمس، درد و اختلال عملکرد بخش‌های دیگری از بدن کاهش می‌یابد. نقاط ماشه‌ای مایوفاشیال یک سری نقاط دارای حساسیت شدید، با یک کانون انقباضی پردرد می‌باشد ، که اغلب در نقاط طب سوزنی قرار دارند. همچنین، معمولاً گره‌های عضلانی همان نقاط ماشه‌ای هستند.

معرفی بهترین کلینیک فیزیوتراپی

قیمت ماساژ درمانی فریکشن عمقی

این روش درمانی برای بافت‌های همبند عرضی است که مستقیماً با انگشتان دست انجام می‌شود. در تکنیک فریکشن عمقی یک فشار کم و زیاد شونده (نوسانی) عمود بر جهت طولی فیبرهای بافت اعمال می‌شود. از این تکنیک بیشتر برای از بین بردن بافت‌های اسکار ضخیم و درد آفرینی استفاده می‌شود که در تاندون‌ها و رباط‌های آسیب دیده به وجود می‌آیند. اگر این ضایعه‌ها کم نشوند، به احتمال زیاد باعث ناراحتی‌های بیشتر شده و خیلی سریع‌تر از آنچه انتظار می‌رود بدتر شوند.

قیمت ماساژ درمانی فشاری

اعمال فشار ریتمیک بر روی عضلات باعث افزایش جریان خون عمقی و نرم شدن بافت‌ها می‌شود. عموماً از این تکنیک برای گرم کردن و آماده‌سازی جهت انجام ماساژهای عمقی‌تر و تخصصی‌تر استفاده می‌شود.

قیمت ماساژ درمانی بین‌فیبری

از تکنیک‌های اصطکاک بین‌فیبری، به شکل عمومی برای کشش و گسترش گروه‌های عضلات بزرگ استفاده می‌شود؛ همچنین، در بافت‌های همبند و عضلات درگیر، از تکنیک اصطکاک عرضی عمقی برای کاهش چسبندگی بافت‌های اسکار و کمک به تقویت و انعطاف‌پذیر شدن بافت‌ها در طول فرایند بهبود استفاده می‌شود.

قیمت ماساژ درمانی سوئدی

ماساژ درمانی سوئدی یک ماساژ درمانی قدیمی، پایه ای و بی نظیر است که در آن همزمان از ضربات نرم و سفت استفاده می شود. شما بر روی یک میز صاف ماساژ قرار گرفته اید. ماساژ درمانی با میان بدن شما شروع می شود، وارد کردن ضربه هایی طولانی و برس مانند در راستای کمر، کتف ها،‌ دست ها، سپس پاها و پایین کمر کار خود را آغاز می کند.

مطالعه مقاله درمان دردهای عصبی با ماساژ در کلینیک سایا

متخصص از تکنیک های متنوعی استفاده می کند و می تواند از کف دست،‌ انگشتان دست یا نوک انگشتان برای اعمال فشار بر نقاط خاصی از عضلات بهره گیرد، این روش ها کمک زیادی به نرم کردن و کشش عضلات می کند. قیمت ماساژ درمانی سوئدی به طور میانگین هر یک ساعت، 120 هزار تومن است.

دیزاین و محیط مرکز ماساژ

گاهی در برخی سالن های ماساژ امکانات رفاهی جانبی نیز وجود دارد که فرد می تواند در آنجا محیط آرامش پذیر تری داشته باشد. برای مثال برخی سالن های اسپا و ماساژ دارای کتابخانه یا اتاق اسموکینگ یا کافی شاپ هستند.

زمان ماساژ

مدت زمان عادی ماساژ معمولا 45 دقیقه است اما در صورت درخواست مشتری با پرداخت وجه بیشتر می تواند زمان بیشتری ماساژ دریافت نماید. هر چقدر تایم بیشتر شود، قیمت ماساژ درمانی نیز افزایش پیدا می کند.

برای آشنایی با بهترین کلینیک ماساژ درمانی می توانید روی کلمه لینک شده کلیک کنید.

قیمت ماساژ درمانی

تفاوت قیمت ماساژ درمانی در منزل

با توجه به اینکه می بایست برای ماساژ در منزل تخت را حمل کرد و به محل مشتری برد و همچنین رفت آمد در شهر دارای هزینه جداگانه برای ماساژور است طبیعتا ماساژ در منزل کمی از ماساژ در سالن ماساژ گرانتر است. ماساژ در خانه برای برخی افراد که تایم زیادی ندارند و در خانه خود راحت تر هستند گزینه بسیار مناسبی است.

پیشنهاد مطالعه مقاله فواید ماساژ سینه

نحوه محاسبه قیمت ماساژ درمانی

این مورد بستگی به درخواست مشتری دارد. مراکز ماساژ معمولا ماساژهای موضعی و کامل بدن را دارند که هر کدام در قالب یک زمان محدود با قیمت مشخص ارائه می شود و مشتری باید یکی از این موارد را انتخاب کند.

قیمت ماساژ درمانی در هر جلسه

طبق مصوبه ای که در سال 1400 صادر شده و در کلینیک های مختلف دیده می شود، امروزه میانگین قیمت ماساژ درمانی در هر جلسه 90 هزار تومان است. البته این قیمت تنها یک میانگین و رنج است. وگرنه همانطور که گفته شد قیمت ماساژ درمانی به عوامل خیلی زیادی از جمله تکنیک مورد استفاده در ماساژ بستگی دارد.

مطالعه مقاله ماساژ درمانی برای لاغری در کلینیک سایا

قیمت ماساژ درمانی در کلینیک فیزیوتراپی سایا به شرح زیر است:

۱)ماساژ درمانی یک اندام همراه با ابزار گراستون ۱۰ دقیقه ۱۸۰ تومان
۲)ماساژ درمانی با دستگاه rf رادیو فرکونسی برای عمق گرفتگی همراه با گرما ۲۰ دقیقه ۲۸۰
۳)ماساژ درمانی بدون ابزار ۲۰ دقیقه ۳۰۰ تومان می‌باشد
کلیه خدمات کاملا تخصصی و توسط فیزیوتراپیست ارائه می گرد

در صورت نیاز به رزرو نوبت در کلینیک سایا
از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

رزرو نوبت
دسته بندی : ماساژ درمانی

3 نظر در “قیمت ماساژ درمانی چقدر است؟

  1. کارتون عالی بود، تجربه فوق العاده ای بود فکر نمی‌کردم انقدر موثر باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *