چگونه ماساژ درمانی باعث لاغری می شود؟

تاریخ انتشار : 21 مهر 1400 | آخرین به روز رسانی : 25 بهمن 1401
چگونه ماساژ درمانی باعث لاغری می شود؟

باورنکردنی به نظر می رسد ، اما ماساژ درمانی می تواند به کاهش وزن و کاهش سلولیت کمک کند مطالعات نشان می دهد که ترکیب رژیم متعادل و ورزش با ماساژ درمانی یک استراتژی موثر برای کاهش وزن است .ماساژ به کاهش سریعتر و طولانی مدت وزن کمک می کند.

میلیون ها نفر در سرتاسر جهان در حال تلاش برای از بین بردن  همیشگی وزن اضافی خود هستند. آنها درپی ساده ترین، سریع ترین و لذت بخش ترین راه ها برای از بین بردن چربی اضافی خود هستند که ، با گزینه های عجیب و غریب روبرو می شوند که اغلب این گزینه ها ناپایدار و حتی برای سلامتی آنها مضر است. ماساژ برای کاهش وزن یکی از روندهای فعلی است که به طور گسترده در شبکه های اجتماعی تبلیغ شده است و گفته می شود که فقط با استراحت روی میز ماساژ می توانید چربی های اضافی راحذف کنید. آیا این گفته حقیقت دارد؟ آیا می توان برای کاهش وزن از ماساژ استفاده کرد؟ این مقاله را بخوانید تا ازهمه ی مزایای ماساژ درمانی بر کاهش وزن آگاه شوید.

کاهش وزن با ماساژدرمانی

ماساژ کاهش وزن ، یک ماساژ قوی است که ترکیبی از تکنیک های مختلف ماساژ ، محصولات و ابزارهای خاص است. گرمای ناشی از حرکات به آرامی بافت چربی را تجزیه کرده و چربی اضافی را از بین می برد.

یک دوره 6 تا 10 جلسه ای ماساژدرمانی توصیه می شود و نتایج با توجه به تعداد جلساتی که دریافت می کنید ، نوع بدن شما، ترجیحات شخصی (نوع ماساژ) ، مناطق تحت درمان ، رژیم غذایی و سایر عوامل سبک زندگی متفاوت است. از آنجا که یک ماساژ قوی است ، ممکن است در آن ناحیه درد داشته باشید و در برخی موارد ممکن است به مدت 2 تا 3 روز دچار کبودی شوید.

ممکن است نیاز مضاعفی به توالت رفتن داشته باشید. این نیز طبیعی است در نتیجه افزایش متابولیسم برخی از تری گلیسیریدها از سیستم ادراری عبور می کنند. ما توصیه می کنیم که بیماران مقدار بیشتری آب را برای مدت کوتاهی پس از درمان بنوشند تا این روند خاص حذف سلول های چربی تشویق و تقویت شود. پس از یک بار درمان ، پوست سفت تر و صاف تر به نظر می رسد و ظاهر سلولیت تا حد زیادی بهبود می یابد.

برای آشنایی با بهترین کلینیک ماساژ درمانی می توانید روی کلمه لینک شده کلیک کنید.

لاغری با ماساژ درمانی

مزایای ماساژ درمانی برای کاهش وزن

ماساژ می تواند کاهش وزن را از جهات مختلف تحریک کند. در اینجا نحوه عملکرد آنها و مزایایی که به دست خواهید آورد گفته شده :

چربی شکم را کاهش می دهد:

چربی شکم برای بسیاری از افراد نگران کننده است. خوشبختانه ، یک مطالعه نشان می دهد که ماساژ ناحیه شکم با روغن های معطر 5 روز در هفته به کاهش بافت چربی شکم و دور کمر کمک می کند.

گردش خون را افزایش می دهد:

 ماساژ کامل بدن باعث افزایش گردش خون شده و این به دفع مواد زائد سمی در بدن شما کمک می کند و متابولیسم را بهبود می بخشد..

ماهیچه ها را تقویت می کند :

 ماساژهای کاهش وزن می تواند به تقویت بدن شما ، به ویژه ماهیچه ها کمک کند. آنها همچنین می توانند سفتی و درد ماهیچه ها را کاهش دهند.

عملکردهای گوارشی را بهبود می بخشد:

 روده سالم به کاهش وزن کمک می کند. ماساژ به تحریک فعالیت روده ، در نتیجه بهبود حرکت روده ، کاهش یبوست و کاهش درد شکم کمک می کند .

استرس را کاهش می دهد:

 استرس منجر به تجمع سموم در بدن می شود که می تواند منجر به کند شدن متابولیسم و ​​پرخوری شود. ماساژ به کاهش استرس کمک می کند و هورمون های “احساس خوب” را آزاد می کند این به کاهش تولید هورمون های گرسنگی کمک می کند و از خوردن بیش از حد جلوگیری می کند.

کیفیت خواب را بهبود می بخشد:

ماساژ تمام بدن به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. این به نوبه خود باعث تحریک خواب با کیفیت خوب می شود. از آنجا که محرومیت از خواب با افزایش وزن ارتباط دارد ، بهبود کیفیت خواب از طریق ماساژ می تواند به برطرف شدن اثرات خواب ضعیف کمک کند..

فشار خون پایین:

 فشار خون بالا به دلیل استرس یا عادات غذایی ناسالم می تواند منجر به التهاب و احتباس آب شود. ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

برای آشنایی با عوارض ماساژ درمانی می توانید بر روی کلمه لینک شده کلیک کنید.

ماساژ موثر برای کاهش وزن 

ماساژ پوستی و خلاء برای کاهش وزن

ماساژ خلاء یکی دیگر از روشهای غیر تهاجمی برای کاهش سلولیت است. این به بازسازی کلاژن کمک می کند ، تنش را از عضلات آزاد می کند ، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد ، ضخامت چروک پوست را کاهش می دهد ، کلاژن را افزایش می دهد و درد عضلانی را کاهش می دهد.

ماساژ لنفاوی برای کاهش وزن

ماساژ لنفاوی به تخلیه لنفاوی کمک می کند ، یعنی خارج کردن مایع اضافی از کمر ، مچ ، مچ پا و ساق پا باعث کاهش پف و نفخ می شود. ماساژ تخلیه لنفاوی یا ماساژ دستی می تواند به کاهش چربی ران و شکم کمک کند افرادی که ورزش می کنند اغلب از این ماساژ برای التیام جراحات استفاده می کنند .برای اینکه ماساژ لنفاوی در کاهش وزن موثر باشد ، باید غذای ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنید. برای انجام ماساژ به طور منظم از یک متخصص ماساژ لنفاوی مجاز کمک بگیرید.

ماساژ رایحه درمانی برای کاهش وزن

ماساژ آروماتراپی نوع خاصی از ماساژ کاهش وزن است که میل به پرخوری را کاهش می دهد. همچنین به کاهش استرس کمک می کند. روغنهای معطر مخصوص تهیه شده از عصاره گل ، میوه ، برگ و دانه ها برای ماساژ مناطق مشکل دار یا کل بدن استفاده می شود. یک ساعت ماساژ آروماتراپی با روغن گریپ فروت ، روغن سرو و روغن های دیگر به مدت شش هفته به کاهش چربی شکمی و دور کمر کمک می کند.

افرادی که از این ماساژ استفاده می کنند اغلب گفته اند که بهتر می خوابند و درد عضلانیشان کاهش یافته. ماساژ آروماتراپی همچنین به کاهش استرس و افسردگی کمک می کند. این به نوبه خود می تواند میل به پرخوری را کاهش دهد.

پیشنهاد مطالعه مقاله ماساژ سینه

ماساژ سوئدی

هدف از این تکنیک این است که با تسکین دردهای عضلانی شما را از نظر جسمی و روحی شل کند. این می تواند سفتی ماهیچه ها را که ناشی از فعالیت های معمول روزانه مانند نشستن در دفتر کار یا تمرین شدید است ، برطرف کند. ماساژ سوئدی می تواند برای افرادی که در ناحیه کمر ، گردن و شانه های خود مشکل دارند مفید باشد. ممکن است برای کاهش وزن نیز مفید باشد.

این نوع ماساژ با استفاده از ضربه های ملایم وطولانی ، ورز دادن ، حرکات عمیق دایره ای به آرامش و بازیابی سطح انرژی شما کمک می کند. ماساژ سوئدی باعث تحریک انتهای عصبی ، افزایش جریان خون و تخلیه لنفاوی می شود.

ماساژ موثر برای کاهش وزن

سخن آخر

ماساژ درمانی می تواند برای کاهش وزن بسیار موثر عمل کند. به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند ، چربی را افزایش می دهد ، تن و هضم ماهیچه ها را بهبود می بخشد ، گرسنگی را کاهش می دهد و به خواب بهتر کمک می کند. با این حال ، شما باید با یک ماساژور مجاز مشورت کنید و ماساژ مناسب برای کاهش وزن را انجام دهید. یکی از سه ماساژ ذکر شده در بالا را انتخاب کنید و در عرض 4-6 هفته نتایج را مشاهده خواهید کرد. همچنین ، تغذیه سالم داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید تا از بازگشت مجدد شکم جلوگیری شود.

ماساژ درمانی علاوه بر کاهش وزن می تواند بر روی کاهش درد عصبی نیز تاثیر بگذارد. برای مطالعه مقاله درمان درد عصبی با ماساژ درمانی کلیک کنید.

برای اطلاع از قیمت ماساژ درمانی می توانید بر روی کلمه لینک شده کلیک کنید.

دسته بندی : ماساژ درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *